Miško sodmenų išauginimas

Urėdijos medelynuose kasmet užauginame 50 mln. sodmenų.

Šiuo metu vykdome medelynų veiklos optimizavimo programą, kurios tikslas yra modernizuoti medelynus bei įdiegti centralizuotą jų valdymą. Planuojame, kad medelynų modernizavimo projektas bus baigtas 2025 metais ir iš vieno hektaro ploto bus išauginama daugiau nei du kartus daugiau medelių. Skaičiuojama, kad vietoje 50 mln. medelių medelynuose per metus jų bus galima užauginti net 90 mln.

Šiuo metu Lietuvoje jau veikia du modernūs mūsų medelynai, kuriuose sumontuota automatizuota konteinerių įranga, kai sėklos sėjamos ne į atvirą gruntą, o į specialius tam pritaikytus konteinerius.

Šis technologinis sprendimas leidžia išauginti 3 sodmenų rotacijas per vieną sezoną, sėklų išeigą sumažina iki 6 kartų, taip pat sodmenys konteinerizuota šaknų sistema pasižymi geresniu medelių prigijimu.

Medelyne taikoma ir naujausia bei vienintelė Lietuvoje vaškavimo technologija, leidžianti apsaugoti sodinukus nuo kenkėjų.

Iš mūsų medelynų juridiniams ir fiziniams asmenims parduodame miško atkūrimui ar įveisimui skirtus sodmenis. Visus, pageidaujančius įsigyti kokybiškų pušies, eglės, ąžuolo, beržo, juodalksnio bei liepos sodinukų, kviečiame kreiptis į artimiausio regioninio padalinio medelyną. Nepamirškite pasitikslinti, kokį parduoti skirtą sodmenų likutį turi pasirinktas medelynas.

Raginame su medelynais sudaryti išankstines sutartis pageidaujamų sodmenų išauginimui – tokiu būdu būsite garantuoti, kad medelynas jums išaugins reikiamą sodmenų kiekį reikiamu laiku, o medelynai galės tiksliau planuoti išauginamų sodmenų kiekius.

 

MŪSŲ PARTNERIAI
LR aplinkos ministerija
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba
Vytauto Didžiojo Universitetas
Valstybinė miškų tarnyba
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba
Skip to content